Sprzątanie i dezynfekcja po zgonie

Niestety, ale prawdą jest, iż śmierć może dotknąć naszych bliskich w każdym miejscu. Zgony zdarzają się zarówno w szpitalach, podczas nieszczęśliwych wypadków, jak i nawet we własnym domu. Jest to niezwykle trudne przeżycie dla wszystkich bliskich osób. Jednak nawet w trakcie trwania żałoby oraz przygotowywania pogrzebu nie można zapominać o najważniejszych, podstawowych zasadach BHP, które wiążą się z odpowiednim uprzątnięciem oraz dezynfekcją miejsc po osobie zmarłej.

Innymi słowy, profesjonalne sprzątanie musi być podjęte w każdym przypadku bez względu na to, kiedy nastąpiła śmierć, jaki był jej powód oraz jak długo ciało ulegało rozkładowi. Należy pamiętać, iż są to czynności bardzo istotne dla wszystkich osób, które przebywają w tych pomieszczeniach. Sprzątanie po zmarłych powinno być powierzone tylko i wyłącznie profesjonalnym firmom, takim jak DE-RAT Pieńkowski!

Po pierwsze 100% bezpieczeństwa

Sprzątanie oraz dezynfekcja po zgonie jest szczególnym rodzajem sprzątania, dlatego powinien zostać zlecony doświadczonym profesjonalistom, przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo osób sprzątających. Ponadto, należy mieć świadomość, że sprzątanie takie często wiąże się m.in. z kontaktem z krwią bądź innymi płynami ustrojowymi. Niezachowanie ostrożności w kontakcie z nimi może skutkować wieloma nieprzyjemnymi sytuacjami. Prościej mówiąc, jest to bardzo prosty sposób, aby zarazić się różnego rodzaju bakteriami czy patogenami. Właśnie dlatego, w tym przypadku nie wystarczy założenie samych rękawiczek ochronnych. Do dezynfekcji i sprzątania po zgonach doświadczeni profesjonaliści zakładają specjalistyczną, dedykowaną odzież ochronną. Dodatkowo istotne jest również zabezpieczenie dróg oddechowych specjalnymi maskami.

Profesjonalne sprzątanie po zmarłym – jak wygląda?

Jeżeli chodzi o sprzątanie po zmarłym, często zakres działań jest zależny od danej sytuacji. Nieco inne procedury są wdrażane w przypadku śmierci naturalnej, natomiast inne w przypadku samobójstw, zabójstw lub wypadków losowych. Z kolei jeszcze inne, gdy ciało, które ma zostać uprzątnięte jest w stanie rozkładu. Mimo tego najogólniej ujmując, sprzątanie po osobie zmarłej obejmuje przede wszystkim likwidację zagrożenia występowania czynników chorobotwórczych, jakie ujawniają się podczas rozkładu ciała. Dezaktywacja tzw. „trupiego jadu” przebiega wielotorowo. Nasi specjaliści nie tylko odkażają powietrze, ale również wszystkie powierzchnie wewnątrz obiektu. Zajmujemy się także zabezpieczeniem skażonej posadzki stosując preparaty likwidujące wszelkie drobnoustroje (dekontaminacja).

Stosujemy szeroki wachlarz metod od dezynfekcji ULV, oprysku oraz ozonowania, aby zapewnić najwyższy standard bezpieczeństwa mieszkańców. Dodatkowo nasza firma sprzątająca DE-RAT Pieńkowski może zająć się także sprzątaniem innych powierzchni, uprzątnięciem mienia, jak również dezynfekcją po zmarłym. Sama dezynfekcja polega na eliminacji zarazków, które zagrażają człowiekowi. Mowa tutaj również o usuwaniu uciążliwych zapachów po zgonie – dezodoryzacja. Ponadto, należy też przygotować się do usunięcia wszelkich skażonych przedmiotów i mebli, które nawet po dezynfekcji należy trzeba wywieźć poza tereny mieszkalne, a część z nich zutylizować.

Doświadczyłeś śmierci bliskiej Ci osoby? Ktoś bardzo Ci bliski zmarł w wyniku nieszczęśliwego wypadku? Szukasz doświadczonej firmy, która zajmuje się sprzątaniem po zgonach? Świetnie, że z nami jesteś! Wybór DE-RAT Pieńkowski to pewność i gwarancja skutecznej dezynfekcji, nawet w bardzo trudnych wymagających sytuacjach. W celu zapoznania się z szczegółami usługi zapraszamy do kontaktu!

Udostępnij: