Zimowy problem z myszami. Jak go rozwiązać?

Usuwanie myszy z garaży, piwnic czy budynków magazynowych jest bardzo częste w okresie jesienno – zimowym. Bezpośrednią tego przyczyną jest poszukiwanie przez gryzonie bezpiecznego schronienia, którym są zabudowania ludzkie, gwarantujące stały dostęp do pożywienia oraz ochronę przed niekorzystną aurą. Na początku trudno dostrzec, że mamy dzikiego lokatora. Dopiero wyraźne ślady odchodów, a także zniszczone produkty spożywcze są impulsem do rozpoczęcia walki z myszami.

O skuteczności zabiegów eliminujących myszy z otoczenia człowieka decyduje kilka czynników. Pierwszym jest bez wątpienia wybrana metoda. Można stosować zarówno pułapki, jak i preparaty chemiczne. Liczy się także determinacja, czyli regularne kontrolowanie pomieszczeń, usuwanie padłych gryzoni oraz uzupełnianie trutek. Warto przygotować się na długotrwałą walkę, ponieważ samodzielna likwidacja myszy bywa trudna.

Deratyzacja

Jak wspomnieliśmy, domowa deratyzacja to najczęściej metody fizyczne oraz chemiczne. Wystarczy wykorzystać gotowe produkty dostępne w większości sklepów ogrodniczych lub w marketach budowlanych, aby rozpocząć walkę z myszami. Efektywność zabiegu zależna będzie od rozmieszczenia pułapek czy trutek, które powinny znaleźć się w miejscach uczęszczanych przez gryzonie, a także na trasach, którymi się przemieszczają.

Nie można zapominać o bezpieczeństwie domowników oraz zwierząt. Miejsca, w których rozmieściliście preparaty chemiczne, należy wyraźnie oznaczyć, aby zminimalizować ryzyko ich dotknięcia szczególnie przez dzieci. To silnie działające substancje, których połknięcie może mieć bardzo negatywne skutki dla zdrowia człowieka. Częstym rozwiązaniem, stosowanym w piwnicach i garażach, są także odstraszacze gryzoni. Ich skuteczność jednak będzie znikoma, jeśli mamy do czynienia z prawdziwą plagą myszy. Co zrobić w takiej sytuacji?

Profesjonalne odszczurzanie

Rozwiązaniem jest profesjonalne odszczurzanie, jak inaczej określa się zabieg deratyzacji. Wykonywane jest przez wyspecjalizowane firmy z branży DDD, które dysponują różnymi metodami eliminacji gryzoni. Często łączy się kilka sposobów, aby zwiększyć ich skuteczność. Warto także pamiętać, że stosowane preparaty przeznaczone są dla profesjonalistów, dlatego też wykazują się znacznie lepszą efektywnością niż środki, jakie znajdziecie w powszechnej sprzedaży w sklepach.

Kluczowym elementem decydującym o zadowalającym efekcie deratyzacji jest właściwe rozmieszczenie pułapek i trutek. Dbają o to pracownicy De Rat – firmy specjalizującej się w eliminacji gryzoni z otoczenia człowieka. Po wstępnej weryfikacji stanu pomieszczeń planuje się lokalizację pułapek tak, aby znalazły się w miejscach uczęszczanych przez myszy. Co więcej – De Rat zapewnia także wsparcie swoim klientom w zakresie zabezpieczenia nieruchomości przed gryzoniami. Otrzymacie więc instruktaż, wskazujący, na jakie elementy należy zwrócić szczególną uwagę, aby uniemożliwić myszom osiedlanie się w piwnicy czy garażu.

Likwidacja gryzoni domowymi sposobami nie jest niemożliwa, wymaga jednak determinacji i zastosowania skutecznych środków. Aby znacznie przyspieszyć ten proces, warto skorzystać z profesjonalnych usług, które są gwarancją efektywnego pozbycia się problemu obecności myszy w naszym otoczeniu.

Udostępnij: