Jak przeprowadzić skuteczne odpluskwianie?

Odpluskwianie kojarzymy przede wszystkim z miejscami zaniedbanymi, o krytycznie niskim standardzie sanitarnym lub ze środkami komunikacji publicznej, które nieodpowiednio czyszczone, stają się doskonałym miejscem do rozwoju pluskiew. Nic bardziej mylnego – insekty te mogą się bowiem pojawić także w nienagannie wysprzątanych wnętrzach, w tym w obiektach hotelowych.

Warto pamiętać, że pluskwy bardzo łatwo migrują. Wystarczy przenieść je na ubraniu, bagażu czy kupionych przedmiotach, aby z łatwością zadomowiły się w naszym mieszkaniu. Z pluskwami, oprócz kwestii sanitarnych, wiąże się także problem zdrowotny. Pasożyty te, żywiąc się krwią, mogą być nosicielami wielu groźnych chorób. Ich nocny tryb życia znacznie utrudnia walkę, dlatego też warto wiedzieć, jak przeprowadzić skuteczne odpluskwianie.

Odpluskwianie mieszkań

Odpluskwianie mieszkań, podobnie jak innych obiektów, powinno rozpocząć się od dokładnego wysprzątania wnętrz. Nie chodzi jedynie o powierzchowne odkurzenie dywanów i tapicerki, ale także wypranie zasłon, firan i innych tkanin, w których chętnie bytują pluskwy. Istotne jest sprawdzenie wszelkich zakamarków – za obrazami, w materacu łóżka czy w szczelinach między boazerią. Tam bowiem można spotkać te owady najczęściej.

Na generalnym sprzątaniu zabieg się nie kończy. Obowiązkowo trzeba zastosować skuteczne insektycydy, które eliminują zarówno dorosłe osobniki, jak i jaja pluskiew. Istotne jest więc dopasowanie środka do gatunku owada, ale także do lokalizacji, w której będzie aplikowany. W tym zakresie warto postawić na współpracę z profesjonalistami, którzy zidentyfikują miejsca bytowania owadów i zastosują skuteczny i bezpieczny preparat.

Ile kosztuje odpluskwianie?

Skoro decydujemy się na skorzystanie z profesjonalnej pomocy, to ile kosztuje odpluskwianie w wykonaniu firmy dezynsekcyjnej? Koszt usługi jest zróżnicowany. Elementami cenotwórczymi są między innymi wielkość obiektu, rozmiar kolonii insektów, a także zaproponowane metody ich zwalczania. Warto jednak pamiętać, że wsparcie fachowców jest gwarancją skutecznej eliminacji owadów, a o to przede wszystkim chodzi.

Samodzielne zwalczanie pluskiew bardzo często skazane jest na niepowodzenie. Dlaczego? Owady te wykazują się bardzo dużą odpornością na niekorzystne warunki, w tym na brak dostępu do pożywienia. Dodatkowo, co wspomnieliśmy wcześniej, prowadzą nocny tryb życia, dlatego też tak trudno jest precyzyjnie wskazać miejsce, w którym się osiedliły. Profesjonaliści natomiast, korzystając z wieloletniego doświadczenia, potrafią określić lokalizację kolonii, co znacznie przyspiesza odpluskwianie.

Walka z pluskwami nie musi zakończyć się przegraną człowieka, pod warunkiem, że zaczniemy działać szybko i profesjonalnie. Odpluskwianie w Białymstoku oferuje De-Rat, zapewniając najwyższą skuteczność zabiegów oraz ich bezpieczeństwo. Firma korzysta z wysokiej jakości insektycydów, pozwalających wyeliminować owady z otoczenia człowieka, niezależnie czy osiedliły się w mieszkaniu, w domu czy w hotelu.

Udostępnij: