Zimowe inwazje owadów? Jak to jest możliwe?

Zimą, kiedy temperatura spada, naturalnie zakładamy, że owady zniknęły. Ale to dalekie od prawdy, co odkryło już wielu z nas. Dlaczego więc owady pojawiają się w naszych domach w chłodniejszych miesiącach? Oto wyjaśnienie.

Większość z nas uważa, że zimą owady hibernują lub chowają się w kryjówkach przed chłodem. Tymczasem niespodzianka czeka na nas w środku zimy, kiedy mniej często wietrzymy i z pewnością nie trzymamy okien otwartych przez dłuższy czas. Właśnie wtedy niespodziewani goście, często tacy, których nie spotkaliśmy dotąd, mogą pojawiać się w naszym domu. Niektórzy z nich są tak liczni, że nasi Klienci proszą o interwencję, martwiąc się, czy przypadkiem nie mają do czynienia ze szkodnikami. Dobra wiadomość – większość owadów, które pojawiają się zimą, są całkowicie nieszkodliwe.

Ale uwaga! Nie dotyczy to szkodników takich jak prusaki, karaluchy czy pluskwy. Choć i one potrafią nas odwiedzić zimą i stać się poważnym problemem. W tym artykule skupimy się jednak na mniej typowych „gościach”.

Opuchlaki

Opuchlaki to owady, które zwykle niepokoją nas zimą. Mają charakterystyczny kształt, który przypomina pestkę jabłka. Często są szkodnikami roślin, co może stanowić zagrożenie dla roślin w naszych domach. Jeśli zauważysz opuchlaki w swoim mieszkaniu, oznacza to potencjalne ryzyko dla Twoich roślin doniczkowych.

Skąd się biorą w Twoim domu zimą? Możesz je „przywieźć” kupując nową ziemię lub roślinę w doniczce. Aby pozbyć się tych szkodników, warto skorzystać z profesjonalnych usług, takich jak te oferowane przez DE RAT PIEŃKOWSKI.

Ścigi – dębowe i purpurowe

Jeśli zauważysz nietypowego owada z długimi czułkami i charakterystycznymi odnóżami, prawdopodobnie masz do czynienia z jednym ze ścigów. Choć nie są one szkodnikami w domu, mogą być problemem w lesie lub parku. Jeśli zauważysz ich znaczną liczbę, warto skonsultować się z ekspertem.

Biedronka azjatycka

Nie daj się zwieść wyglądowi – chociaż biedronka azjatycka wygląda podobnie do naszej rodzimej biedronki, jest to inwazyjny gatunek. Jeśli zauważysz dużą liczbę tych owadów w swoim domu, warto skorzystać z profesjonalnych usług dezynsekcji.

Profesjonalna dezynsekcja  – DE RAT PIEŃKOWSKI

Nie ważne, z jakim owadem masz problem. DE RAT PIEŃKOWSKI gwarantuje skuteczne usunięcie szkodników. Nasze doświadczenie, nowoczesny sprzęt i wysokiej jakości preparaty są gwarancją zadowolenia. Skontaktuj się z nami i pozwól profesjonalistom zadbać o Twoje otoczenie.

Udostępnij: