Jak pozbyć się prusaków?

Prusaki, zwane również karaczanami, to prawdziwe i częste zmartwienie mieszkańców bloków i domów jednorodzinnych. Czym są prusaki i skąd wychodzą? Karaczany to insekty charakteryzujące się jasnobrązową barwą, posiadające małe, owłosione odnóża, długie czułka i skrzydła, których jednak nie wykorzystują do latania. Prusaki żywią się odpadami biologicznymi, takimi jak zalegające na podłodze włosy, okruchy pieczywa czy resztki owców. Fakt ten sprawia, że nawet pozornie czyste pomieszczenia przyciągają prusaki, spędzając sen z powiek lokatorom.

Prusaki najczęściej wychodzą z zamontowanych w wielu blokach zsypów na śmieci, przedostają się do domu wraz zakupionymi w sklepie artykułami, odzieżą używaną czy meblami z „drugiej ręki”. Z uwagi na szybkość poruszania się prusaków, insekty te mogą wyjść z mieszkania sąsiadów, w którym założyły gniazdo i przywędrować do kolejnego lokalu. Zauważenie nawet jednego prusaka w bloku to alarmująca sytuacja, której nie należy lekceważyć. Podobnie jest w przypadku domów jednorodzinnych.

Jak pozbyć się prusaków?

Wiele osób, które wcześniej nie miały styczności ze zwalczaniem prusaków, szuka domowych, budżetowych sposobów, które przyczynią się do wyeliminowania problemu. Na forach internetowych oraz blogach dostępne są wpisy, radzące pokruszyć ususzone liście laurowe w miejscu, gdzie prusaki były widziane po raz ostatni, wykorzystać kwiaty złocienia dalmatyńskiego czy proszek do pieczenia. Warto jednak zaznaczyć, iż żadna z domowych metod nie zagwarantuje pozbycia się prusaków.

Prusaki są bowiem insektami bardzo odpornymi, mogą przeżyć bez pożywienia ponad pięć tygodni, co oznacza, że nawet jeśli problem zniknie, będzie to efekt chwilowy. Jak skutecznie pozbyć się prusaków? Warto skorzystać z pomocy doświadczonych profesjonalistów z firmy De-Rat, wykonujących kompleksową dezynsekcję prusaków w blokach i domach jednorodzinnych, przywracając klientom komfort użytkowania pomieszczeń.

Prusaki zwalczanie

Gwarantujemy indywidualne podejście, innowacyjne rozwiązania i metody zwalczania prusaków, atrakcyjną cenę usług i przede wszystkim skuteczność eliminowania groźnych insektów. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami usługi zwalczania prusaków, a także kontaktu w celu ustalenia warunków współpracy i dogodnego terminu spotkania. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania, jeśli takowe się pojawią. Pozostajemy do Państwa dyspozycji i służymy pomocą!

Udostępnij: