Martwisz się o samochód z powodu kuny? Oto rozwiązanie!

Kuny, choć urocze i puchate, mogą być źródłem poważnych problemów. Te zwierzaki, szukając schronienia, potrafią wtargnąć na strychy, siać spustoszenie w kurnikach, a nawet poważnie uszkodzić pojazdy. Jakie zniszczenia mogą wyrządzić w samochodzie i jak sobie z nimi poradzić?

Pod pozornie niewinnym wyglądem kuna skrywa drapieżny charakter. Nie stanowiąc zagrożenia dla ludzi, w domach i pojazdach mogą powodować szkody, których koszt naprawy może sięgać tysięcy złotych. Co przyciąga kuny do ludzkich siedzib? Jakie zniszczenia mogą spowodować? Dowiedz się więcej z poradnika DE-RAT PIEŃKOWSKI!

Co przyciąga kuny do domów i pojazdów?

Kuny przyciąga głównie ciepło naszych domów i samochodów. Szukają one bezpiecznych miejsc do życia, rozmnażania się i jedzenia. Poddasza stają się idealnymi kryjówkami dla tych zwierząt. Kuny nie tylko poszukują ciepła, ale również miejsc do przeciskania się w celu pozbycia się insektów z futra. Niezależnie od rodzaju izolacji – czy to wełna mineralna, styropian, czy inny materiał – kuny potrafią wygrzebywać w nim dziury do przechodzenia.

Jakie zniszczenia może sprawić kuna w Twoim pojeździe?

Kuny, mimo swojej sympatycznej natury, potrafią spowodować wiele zniszczeń. Wcześniej omawialiśmy problem kun na poddaszach, ale to nie jedyne zniszczenia, jakie mogą wyrządzić. Atakują one również samochody. Nieoczekiwanie, to właśnie kuny mogą być odpowiedzialne za unieruchomienie pojazdu. W chłodne dni i noce kuny szukają ciepła pod maskami samochodów, gdzie znajdują wiele ukrytych przestrzeni do przechowywania jedzenia. Niestety, pod maską znajdują też inne „przysmaki” jak silikon z kabli zasilających, osłony przewodów hamulcowych czy maty wygłuszające. Uszkodzenia mogą być poważne, w tym przegryzienie przewodów układu chłodzenia, co może doprowadzić do przegrzania i zniszczenia silnika.

Domowe sposoby na kuny w samochodzie – czy to działa?

Istnieje wiele domowych metod na odstraszenie kun, jak zawieszenie kostki do WC o mocnym zapachu przy komorze silnika, umieszczanie psiej sierści pod maską, stosowanie silnych perfum lub olejków eterycznych, a także użycie odstraszaczy dźwiękowych czy aerozolowych. Skuteczność tych metod jest różna i nie ma gwarancji, że odstraszą kuny. Co istotne? Kuny mają wrodzoną neofobię – instynktownie omijają nieznane przedmioty, co sprawia, że nawet pułapki mogą być nieskuteczne.

Profesjonalne zwalczanie kun – DE-RAT PIEŃKOWSKI

Bez względu na to, czy masz problem z kuną w samochodzie, na strychu czy w hodowli drobiu, możemy Ci pomóc. Posiadamy specjalistyczne metody dostosowane do konkretnych sytuacji. Należy pamiętać, że kuny są trudne do odstraszenia, a niektóre przypadki mogą być wyjątkowo skomplikowane. Zawsze jesteśmy szczerzy z naszymi Klientami i w przypadku skomplikowanych sytuacji, informujemy o tym. Choć zwalczenie kun może wymagać cierpliwości, jednak jesteśmy przygotowani na każdy przypadek.

Oferujemy usługi zwalczania kun w Białymstoku, Łomży i okolicach. Nasza współpraca rozciąga się na osoby indywidualne, firmy oraz instytucje. Nasze wieloletnie doświadczenie w zwalczaniu kun zostało potwierdzone przez licznych zadowolonych Klientów. Zapewniamy również doradztwo i pomoc w zakresie profilaktyki.

Uwaga! Humanitarne metody odstraszania kun

Ważne jest, aby pamiętać, że kuny w Polsce są chronione prawem. Zabijanie tych zwierząt lub wyrządzanie im krzywdy jest zabronione. W naszych działaniach stosujemy wyłącznie humanitarne metody odstraszania. Naszym celem jest zniechęcenie kun do przebywania w określonym miejscu, a nie ich eliminacja. Łapiemy kuny i przewozimy je w bezpieczne miejsca, do ich naturalnego środowiska, gdzie mogą żyć bez konfliktu z ludźmi.

Jeśli masz problem z kunami, zapraszamy do kontaktu z nami. Nasze doświadczenie i profesjonalizm to gwarancja skuteczności i satysfakcji!

Udostępnij: