Jak usunąć pluskwy? Likwidacja pluskwy Zambrów Ostrołęka Łomża.

Skąd się biorą pluskwy w mieszkaniach?

Często zdarza się, że pluskwy przenoszą się po klatce budynku mocno zarażonego problemem pluskwy domowej. Źródłem może być jedno lub kilka mieszkań, w których ilość osobników jest tak duża, że przenoszą się pionem budynku, po elewacji czy przemieszczając się na klatce schodowej.

Możemy pluskwy przenieść na ubraniu, nocując w zarażonym miejscu lub przynieść mogą je goście, którzy mają taki problem w swoim domu.

Jak trudno jest usunąć pluskwy z mieszkania?

Pluskwy często są zwalczane domowymi sposobami. Sięgając porad w internecie ludzie używają dostępnych środków czy parownicy za paręset złotych. To tylko przeciąganie problemu w czasie, ponieważ do zwalczenia pluskwy domowej konieczne są profesjonalne środki, ich dobór zależnie od sytuacji oraz wiedza, która pozwoli wykonywać zabieg skutecznie i bezpiecznie.

Często spotykamy się, że ludzie sięgają po pomoc fachowca kiedy już nakład środków finansowych jest znaczny, a problem powraca mimo samodzielnych działań.

Jak groźne są pluskwy?

Pluskwy zostawiają kilka pogryzień w trakcie wędrówki po ciele, często powodując alergiczne odczyny na skórze. Są to bąble z miejscowym zaczerwienieniem często ułożone wzdłuż drogi, jaką pluskwa pokonuje gryząc żywiciela.

Jak długo pluskwy są w stanie przeżyć bez człowieka?

Doświadczenie pokazuje, że pluskwy potrafią przeżyć bez żywiciela od roku do 2 lat przechodząc w stan podobny do hibernacji. Stają się aktywne kiedy żywiciel wraca, wabione dwutlenkiem węgla wydychanym przez człowieka, jego zapachem i ciepłem ciała.

Jak przygotować mieszkanie do zabiegu dezynsekcji?

Należy poodsuwać meble od ścian, bardzo korzystne jest zdemontowanie listew przy podłodze. Opróżnianie łóżek, zdjęcie wiszących obrazów i zegarów ze ścian pokojów. Poszwy i pościel należy przygotować do prania w wysokiej temperaturze.

Czy pluskwy się gazuje?

Jakiekolwiek użycie środków w formie gazowej stanowi wysokie zagrożenie dla mieszkańców i nie praktykuje się tego.

W większości przypadków wykonuje się natomiast 2 zabiegi, w odstępie czasu, w formie oprysku grubokroplistego lub zimnej mgły, czyli zamgławiania ULV.

Ile kosztuje zabieg zwalczania pluskiew?

Koszty wykonania zabiegu uzależnione są od powierzchni poddawanej dezynsekcji, ilości łóżek, kosztów dojazdu, formy oprysku. W każdym przypadku koszt jest ustalany indywidualnie.

Udostępnij: