Jak przygotować mieszkanie do odpluskwiania?

Pluskwy to wyjątkowo uciążliwe insekty, które burzą komfort mieszkańców bloków i domów jednorodzinnych. Z uwagi na łatwość przemieszczania się, atakują nie tylko wyjątkowo zanieczyszczone przestrzenie, ale rozwijają się również we względnie czystych wnętrzach. Pluskwy mogą zostać przeniesione do domu m.in. na ubraniach wierzchnich oraz dopiero co zakupionych przedmiotach – zarówno używanych, jak i nowych, zmuszając lokatorów mieszkań do odpluskwiania.

Po czym rozpoznać, iż zlecenie odpluskwiania profesjonalnej firmie będzie konieczne? Charakterystyczne elementy, które wskazują na obecność pluskiew w domu to ślady krwi na łóżku, powstające na skutek ukąszenia owadów; jaja, wylinki larw i martwe insekty; unosząca się w pomieszczeniach mdła woń. Owadów należy szukać po zmroku szczególnie w okolicach łóżka, kanapy, boazerii, listw przypodłogowych, regałów z książkami czy ramek ze zdjęciami.

Odpluskwianie mieszkań

Zabieg odpluskwiania mieszkań złożony jest z kilku etapów. W pierwszej kolejności zaleca się przygotowanie mieszkania do odpluskwiania, usuwając z wnętrz łóżek, kanap, szaf i komód wszelkich ubrań, pościeli oraz innych tekstyliów i zapakowanie ich szczelnie w worki foliowe. W podobny sposób należy potraktować zabawki dzieci, pluszaki, zasłony, firany, ramki na zdjęcia i obrazy – czyli wszystkie przedmioty, które mogły mieć bezpośredni kontakt z insektami. Przed odpluskwianiem powinno się również zabezpieczyć sprzęty elektroniczne oraz wyposażenie wnętrz.

Kolejnym punktem na liście przygotowań mieszkania do odpluskwiania jest dokładne odkurzenie przestrzeni – podłóg, szaf, łóżka i innych zakamarków, znajdujących się w pomieszczeniach, a następnie niezwłoczne pozbycie się worka czy opróżnienie pojemnika odkurzacza. Po dokładnym odkurzeniu podłóg, należy przemyć je wodą z delikatnym detergentem, a następnie odstawić od ścian wszystkie meble, by fachowcy mieli ułatwiony dostęp do listw i okolicy łóżka/kanapy. Tak przygotowane mieszkanie do odpluskwiania pozwoli na szybkie wykrycie insektów oraz ich sprawną eliminację.

Firma De-Rat – odpluskwianie

Chcąc zyskać gwarancję, iż odpluskwianie będzie skuteczne, warto zlecić wykonanie usługi profesjonalnej firmie De-Rat, wykonującej profesjonalną dezynsekcję pomieszczeń w Białymstoku i okolicznych miejscowościach. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami usługi oraz kontaktu, aby móc ustalić warunki współpracy. Podczas rozmowy stworzymy zoptymalizowany kosztorys odpluskwiania mieszkania w Białymstoku, by cena była możliwie najbardziej zoptymalizowana i atrakcyjna.

Udostępnij: