Usuwanie pluskiew w hotelu

Prawdziwym koszmarem dla każdego właściciela obiektu noclegowego są pluskwy w hotelu. Niestety – wbrew powszechnej opinii – nie jest to zjawisko rzadkie. Osiedlaniu się tych insektów sprzyja duża migracja ludzi, którzy na ubraniu czy bagażu mogą przenieść pluskwy do hotelu. Wówczas pojawia się problem, szczególnie w miejscach o dużym obłożeniu, gdzie trzeba przeprowadzić dezynsekcję szybko i skutecznie.

Niezbyt optymistyczną informacją jest fakt, że zwalczanie pluskiew domowymi sposobami bywa zwykle nieskuteczne. Wpływa na to nadzwyczajna odporność tych insektów oraz bytowanie w miejscach, które trudno dokładnie zlokalizować. Jest jednak kilka czynności, jakie właściciel obiektu powinien wykonać od razu po zauważeniu obecności pluskwy w swoim hotelu. Na co więc zwrócić uwagę w pierwszej kolejności?

Usuwanie pluskiew

Samodzielne usuwanie pluskiew należy rozpocząć od gruntownego sprzątania. W przypadku obiektów noclegowych jest to utrudnione o tyle, że czyszczenia wymaga nie tylko jeden pokój, ale także apartamenty z nim sąsiadujące. Pluskwy mają zdolność do łatwego migrowania, dlatego też likwidacja ich w jednym miejscu, bez sprawdzenia innych pomieszczeń, może okazać się zabiegiem z góry skazanym na niepowodzenie.

Warto pamiętać, że sprzątanie nie może polegać jedynie na porządnym odkurzeniu całego pokoju. Należy wyczyścić przede wszystkim tapicerkę mebli, zasłony, firany, a także wszystkie elementy wyposażenia, w których insekty te mogą znaleźć schronienie. Newralgicznym miejscem jest drewniana boazeria oraz wiszące na ścianie obrazy, za którymi pluskwy szukają często schronienia w dzień.

Pluskwy w hotelu co zrobić?

Jeśli zauważyliście pluskwy w hotelu, to, co zrobić zależne jest między innymi od wielkości obiektu, a także jego stanu. Najlepszym rozwiązaniem jest zlecenie dezynsekcji profesjonalnym firmom, które dysponują nie tylko odpowiednim sprzętem, ale także środkami, które pozwolą na skuteczną eliminację insektów z hotelu. W tym przypadku często stosuje się, z uwagi na swoją ponadprzeciętną skuteczność, preparaty owadobójcze.

Ekipa aplikuje, w formie oprysku lub zamgławiania, środki zwalczające pluskwy, które zawierają substancje czynne, zamknięte w formie polimerowych mikrokapsułek o przedłużonym działaniu. Do osiągnięcia pożądanego efektu niezbędne są dwa zabiegi, przeprowadzane w ustalonych odstępach czasu. Dzięki temu pozbywamy się zarówno dorosłych, jak i nowych osobników, których wylęganie zwykle trwa od 7 do 14 dni.

Obecność pluskiew w hotelu negatywnie wpływa nie tylko na renomę obiektu wśród gości, ale także na ich bezpieczeństwo. Warto bowiem pamiętać, że insekty te mogą przenosić groźne dla człowieka choroby. Skuteczna eliminacja pluskiew to szereg zabiegów, które najlepiej powierzyć specjalistom. Istotny jest także czas reakcji. Im szybciej podejmiecie działania, tym mniejsze ryzyko, że owady zadomowią się w pozostałych częściach hotelu.

Udostępnij: