Ile trwa fumigacja domu?

Fumigacja domu jest zabiegiem wykonywanym najczęściej w celu skutecznej likwidacji insektów bytujących w elementach drewnianych. Trudno je wyeliminować innymi sposobami, gdyż insektycydy muszą dostać się do głębokich warstw drewna, co w przypadku klasycznie aplikowanych środków jest trudne, a często niemożliwe. Rozwiązaniem jest więc usługa gazowania, realizowana przez wyspecjalizowane podmioty.

Nie bez przyczyny wskazaliśmy, że fumigacja domu może być przeprowadzona jedynie przez fachowców. Należy bowiem pamiętać, że fumigant, czyli gaz używany do likwidacji drewnojadów, musi być podawany pod ścisłą kontrolą. Jest szkodliwy dla człowieka, dlatego też przed wykonaniem gazowania należy budynek właściwie zabezpieczyć i uszczelnić. Nie mogą się w nim znajdować także postronne osoby oraz zwierzęta domowe.

Fumigacja Białystok

Fumigacja w Białymstoku to usługa przeznaczona zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firm. Z gazowania korzystają często także rolnicy oraz właściciele magazynów zbożowych, w których w ten sposób eliminuje się różne szkodniki, a przede wszystkim gryzonie. Istotnym elementem zabiegu, znacznie podnoszącym jego skuteczność, jest odpowiednie przygotowanie nieruchomości do aplikacji gazu. Wymagane jest więc dokładne uszczelnienie domu, po którym można rozpocząć zabieg.

Ile trwa fumigacja? Czas, jaki należy przeznaczyć na zabieg, różni się w zależności od wielkości obiektu, a także przyjętej technologii. Szacuje się natomiast, że gazowanie powinno trwać od kilku do kilkunastu dni. Wtedy możemy mówić o najlepszej skuteczności fumigacji. Ostateczną decyzję o zakończeniu gazowania podejmuje zawsze wyspecjalizowany pracownik firmy dezynsekcyjnej. Należy także pamiętać, że po zaprzestaniu podawania gazu niezbędne jest bardzo dokładne wywietrzenie wszystkich pomieszczeń, aby można było bezpiecznie z nich korzystać.

Ile kosztuje fumigacja domu?

Na to, ile kosztuje fumigacja domu, składa się wiele czynników. Nie można jednoznacznie określić ceny, gdyż każdy zabieg jest inny. Podstawą do oszacowania wartości gazowania będzie powierzchnia nieruchomości, czas trwania fumigacji, a także ilość zużytego środka owadobójczego. Specjaliści, którzy zajmują się tego rodzaju zabiegami, po dokonaniu oględzin budynku, będą w stanie precyzyjnie określić, ile potrwa fumigacja, koszt usługi oraz termin jej wykonania.

Cennik fumigacji można także uzyskać bezpośrednio u wykonawcy, jednak wartości te będą orientacyjne. Inaczej z pewnością będzie kalkulowane gazowanie drewnianych elementów konstrukcyjnych dachu, inaczej natomiast wygląda cena kompleksowego zabiegu, przeprowadzanego na przykład w pomieszczeniach piwnicznych o znacznej powierzchni.

Fumigacja to często jedyny sposób na pozbycie się insektów i szkodników. Warto skorzystać z tej możliwości, szczególnie jeśli mamy do czynienia z drewnojadami, które bytują w elementach konstrukcyjnych budynku. Brak reakcji przyczyni się do nieodwracalnych uszkodzeń, których naprawa będzie nie tylko kosztowna, ale i czasochłonna.

Udostępnij: