Sposoby na komary – co wybrać?

Wraz z nadejściem lata pojawia się problem insektów. Spędzamy coraz więcej czasu na świeżym powietrzu oraz nad wodą. Komary to prawdziwa zmora, ponieważ w miejscu ugryzienia przez owada pojawia się bolesne swędzenie. Warto z wyprzedzeniem poznać sposoby na komary.

Klasyczne metody walki z komarami

Zanim zdecydujesz się skorzystać z usług firmy DDD, która świadczy profesjonalne usługi, odkomarzanie Białystok, możesz spróbować klasycznych metod walki.

Komary szczególnie aktywne są latem, w okolicach zbiorników wodnych czy rzek, a także w miejscach wilgotnych. Takie lokalizacje stwarzają im najlepsze warunki zarówno do bytowania, jak i rozmnażania się, dlatego wypoczynek nad wodą nieodzownie kojarzy nam się z przykrą obecnością insektów. Można jednak odstraszyć komary i w spokoju spędzić czas z bliskimi.

Podstawowym aspektem, o jakim warto pamiętać, jest odpowiedni ubiór, który pozwoli zminimalizować ilość ugryzień. Zwłaszcza podczas wieczornych spacerów, jak i wycieczek nad zbiorniki wodne, warto ubierać ubrania z długim rękawem i dłuższymi nogawkami. Lepiej wybierać ubrania jasne od ciemnych, ponieważ mniej przyciągają komary

Zabezpieczyć należy również dom. Możemy zamontować specjalne moskitiery w oknach, które pozwolą na spokojne wywietrzenie oraz otworzenie okien, a jednocześnie wyeliminują obecność wszelkich owadów w pokoju. Dotyczy to również kłopotliwych i głośnych much.

Kolejnym ze sposobów są lampy owadobójcze, które przyciągają komary za pomocą światła UV, a następnie eliminują je. Można umieścić takie lampy na zewnątrz, aby zmniejszyć populacje komarów.

Jeśli lubisz spędzać czas na balkonie, tarasie czy w ogródku, warto wyposażyć się w specjalne świece antykomarowe. Tego typu świece posiadają w swoim składzie starannie dobrane olejki eteryczne, które odpędzają owady.

Najpopularniejszym zabezpieczeniem przed insektami jest preparat na komary. Szeroki wybór środków chroniących przed komarami znajdziemy w drogeriach oraz aptekach. Warto wyposażyć się zarówno w środek, który odpędza insekty, jak i żel chłodzący lub preparat kojący po ukąszeniach. Pozwoli on uśmierzyć swędzenie, jeśli doszło już do ugryzienia.

Przed wyprawami do ciepłych krajów, warto wyposażyć się w specjalistyczne preparaty przeciwko komarom. W krajach o odmiennej faunie i florze insekty oraz komary mogą być zdecydowanie bardziej uciążliwe niż w Polsce.

Zwalczanie komarów Białystok – jakie są naturalne sposoby?

Jednym z tradycyjnych i naturalnych sposobów na komary są również olejki eteryczne. Można rozcieńczać je z olejem bazowym (np. arganowym) i stworzyć własny, ekologiczny spray na komary. Drugi sposób to stosowanie nawilżaczy powietrza, i dodawanie do nich parę kropel olejku. Podobnie działają również kominki zapachowe.  również stosować nawilżacze powietrza oraz dodawać parę kropel olejku do kominka zapachowego. Skuteczność w walce z komarami wykazują olejki takie jak: tymiankowy, cynamonowy, paczulowy czy olejek z mięty pieprzowej. Wypróbuj także olejek z trawy cytrynowej, który odstraszy także muchy i meszki.

Dobrym sposobem na odstraszenie komarów, jest sadzenie odpowiednich roślin w ogrodzie. Oto kilka roślin, które mogą pomóc odstraszyć komary:

– Lawenda – insekty nie lubią intensywnego zapachu olejku lawendowego. Warto posadzić ja wokół swojego ogrodu lub postawić na balkonie

– Bazylia – zapach bazylii jest nieprzyjemny dla komarów. Można posadzić bazylie w pobliżu drzwi lub okien, aby utworzyć naturalna barierę chroniąca przed insektami.

– Citronella – rośliny takie jak trawa cytronelowa (citronella grass) odstraszają komary zapachem cytrusów.

– Mięta – olejek miętowy również odstrasza insekty. Posadź miętę w swoim ogrodzie, na tarasie lub w doniczkach balkonowych.

– Geranium – pelargonie zapachowe, zwane geranium posiadają bardzo intensywny zapach, który doskonale radzi sobie z odstraszaniem komarów.

– Tymianek – ta roślina przyprawowa posiada bardzo intensywny zapach, który doskonale odstrasza komary. Warto posadzić to zioło w swoim ogrodzie lub postawić w doniczkach na parapecie.

Odkomarzanie Białystok – skorzystaj z fachowej pomocy

Warto pamiętać, że choć powyższe sposoby mogą pomóc w odstraszeniu komarów, nie zawsze są skuteczne w 100%. W niektórych przypadkach może być konieczne zastosowanie dodatkowych środków. Jednym z nich są proponowane przez nas usługi – odkomarzanie Białystok.

Szczególnie w obszarach o dużym zagęszczeniu komarów, trzeba zdecydować się na usługę zwalczania komarów. Warto współpracować z profesjonalistami, jak DE RAT PIEŃKOWSKI, aby skutecznie zwalczyć problem komarów.

Co więcej? Oprócz komarów, uciążliwe mogą być również kleszcze. Te drobne szkodniki są zagrożeniem zarówno dla ludzi, jak i zwierząt. Ich ugryzienie może spowodować groźną chorobę zwaną boreliozą. Odkomarzanie Białystok to również usługa, która pozwoli pozbyć się tych niebezpiecznych owadów.

Podejmując działania przeciwko komarom w Białymstoku, warto skupić się na kombinacji metod ochronnych, zarówno w domu, jak i poza nim. Zaplanuj odpowiednio swoje strategie i ciesz się bezpiecznym oraz przyjemnym latem wolnym od komarów. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

Udostępnij: