Fumigacja – co to jest?

Fumigacja to niezwykle skuteczny sposób zwalczania wszelkich szkodników, takich jak owady czy gryzonie, a także zapobieganie ich pojawianiu się w obiektach budowlanych oraz zbożu. Na czym dokładnie polega fumigacja? Nazwa fumigacji pochodzi od łacińskiego słowa fumigare, oznaczającego dymienie, kadzenie. Proces fumigacji opiera się więc na zagazowywaniu specjalnymi środkami chemicznymi miejsc zaatakowanych przez insekty lub na to narażonych.

Wiedząc już, co to jest fumigacja, warto poznać odpowiedź na często pojawiające się pytanie o bezpieczeństwo stosowania takiej metody. Choć fumigację zalicza się do chemicznych sposobów zwalczania szkodników, usługa ta jest całkowicie nieinwazyjna, niezagrażająca zdrowiu ludzi i zwierząt, a także nieszkodliwa dla środowiska naturalnego. Należy jednak podkreślić, że aby zyskać gwarancję bezpiecznej i skutecznej fumigacji pomieszczeń, drewna czy zboża, powinno się zlecić wykonanie usługi profesjonalnej firmie, zajmującej się fachową likwidacją szkodników.

Fumigacja drewna i zboża

Firma De-Rat oferuje kompleksową usługę fumigacji klientom z sektora prywatnego oraz biznesowego, opartą na kilku etapach, które pozwalają zapewnić wysoką skuteczność świadczenia. Fumigację dla klientów z Łomży i okolicznych miejscowości wykonuje zespół doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów, korzystających z innowacyjnych narzędzi, jakościowych preparatów oraz fosforowodoru.

Specjaliści De-Rat przeprowadzają fumigację pomieszczeń, drewna oraz zboża, opierając się na wcześniej opracowanym planie. Przed rozpoczęciem fumigacji w Łomży lub okolicach, nasi fachowcy dokładnie sprawdzają dany obiekt lub obszar, zaatakowany przez insekty i na podstawie zgromadzonych informacji, dostosowują ilość gazu, potrzebnego do skutecznej likwidacji insektów. Fumigacja, jaką oferujemy, eliminuje nie tylko dorosłe osobniki, ale również zarodniki owadów. Klienci biznesowi, którzy zlecą naszym fachowcom fumigację drewna, otrzymają certyfikat wykonanej usługi, uprawniający do przewozu drewnianych przedmiotów poza granice Unii Europejskiej.

Fumigacja Łomża

Cenimy sobie indywidualne podejście, dlatego kosztorys fumigacji ustalamy w oparciu o kilka wytycznych, takich jak wielkość pomieszczenia, w którym wykonamy usługę oraz rodzaj obiektu. Optymalizacja kosztów fumigacji sprawia, iż cena świadczenia pozostaje bardzo atrakcyjna. Zapraszamy do kontaktu, jeśli poszukują Państwo kompleksowej i skutecznej fumigacji w Łomży. Pozostajemy do dyspozycji, gdyby pojawiły się pytania.

Udostępnij: